WORLD & REGIONAL FINAL QUALIFICATION LISTS

No.
Name
Qualifier
1Jordan HallArea 51, Netherlands
2Daan MelisArea 51, Netherlands
3Teodor SimacekArea 51, Netherlands
4Dante HutchinsonArea 51, Netherlands
5Jamie AddisonArea 51, Netherlands
6Timon KunzeArea 51, Netherlands
7Malte BlumArea 51, Netherlands
8Soly BloomfieldArea 51, Netherlands
9Charley DysonArea 51, Netherlands
10Bart OskrobaWicked Woods, Germany
11Jára SoukupWicked Woods, Germany
12Ansgar KrögerWicked Woods, Germany
13Leo SpencerWicked Woods, Germany
14Archie ColeWicked Woods, Germany
15Jake ChatterleyWicked Woods, Germany
16Isiah SammsWicked Woods, Germany
17Jermaine SteinbachWicked Woods, Germany
18Pascal PiatkaWicked Woods, Germany
19Timon Pharabod La Poma, Spain
20Alex Pérez OrtuñoLa Poma, Spain
21Alex gonzalezLa Poma, Spain
22Sacha Fesquet La Poma, Spain
23Connor carterLa Poma, Spain
24Fèlix Alonso MoleroLa Poma, Spain
25Martí Samper RoyoLa Poma, Spain
26Shay ShirreffsLa Poma, Spain
27Alejandro Dominguez solaLa Poma, Spain
28Jack WardScooter Hut Arena, Norway
29Simon JensenScooter Hut Arena, Norway
30Hjalte Langebekk HansenScooter Hut Arena, Norway
31Christoffer BuraasScooter Hut Arena, Norway
32Karl Erik PaloScooter Hut Arena, Norway
33Charlie LawlorScooter Hut Arena, Norway
34Ole Andre RavndalScooter Hut Arena, Norway
35Simon Vigre AanestadScooter Hut Arena, Norway
36Simon JonsenScooter Hut Arena, Norway
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
No.
Name
Qualifier
1Hunter SchuetzModern, MI
2Liam FellowsModern, MI
3Logan MachanModern, MI
4Nicholas NelsonModern, MI
5Joe De Los SantosModern, MI
6Brent SextonModern, MI
7Stone StraubModern, MI
8Christian DeanModern, MI
9Jordan FisherModern, MI
10Nate PenaAir Rec, BC
11Wyatt Anderson (can)Air Rec, BC
12Daniel DeederAir Rec, BC
13Dom DeederAir Rec, BC
14Dejion TaylorAir Rec, BC
15Tristen ChristensenAir Rec, BC
16Hunter FrostAir Rec, BC
17Carson SchiefnerAir Rec, BC
18
19Clayton LindleyLake Havasu, AZ
20Jordan RoblesLake Havasu, AZ
21Grant LewisLake Havasu, AZ
22Juju SmithLake Havasu, AZ
23Wyatt AndersonLake Havasu, AZ
24Bransyn SmithLake Havasu, AZ
25Tyler ChaffinLake Havasu, AZ
26Bobby RivasLake Havasu, AZ
27 Rylen GarganzaLake Havasu, AZ
28Eric MadziakAll In, ON
29Bryce BakerAll In, ON
30Anthony CataldoAll In, ON
31Billy EversAll In, ON
32Kyle SchoofAll In, ON
33Cole ZimmermanAll In, ON
34Hayden ClaeysAll In, ON
35Blake BerryAll In, ON
36David DamettAll In, ON
37Damian KwiatkowskiWoodward East, PA
38Tobias CarbiniWoodward East, PA
39Shawn PriceWoodward East, PA
40Nick LeinbergerWoodward East, PA
41Nils QvarfordWoodward East, PA
42Troy FieldWoodward East, PA
43John BushWoodward East, PA
44
45Ian McdonaldEscondido, CA
46Raymond WarnerEscondido, CA
47Myles JohnsonEscondido, CA
48Derek MarrEscondido, CA
49Carson WeaverEscondido, CA
50Michael MorenoEscondido, CA
51Steven WeidlerEscondido, CA
52Cam WardEscondido, CA
53Jacob MacDonaldEscondido, CA
54Bam Charles ApodacaEscondido, CA
No.
Name
Qualifier
Region
Notes
1Jordan ClarkExtreme Barcelona 2018EuropeCurrent World Champion
2Chris FarrisUnited Scooter Association ChampionshipNorth AmericaWildcard Winner
3Joshua StockmanASA NZ NationalsAustralasiaWildcard Winner
4Jon Marco GaydosModern, MINorth AmericaGolden Ticket Winner
5Jamie HullArea 51, NetherlandsEuropeGolden Ticket Winner
6David SenkyrWicked Woods, GermanyEuropeGolden Ticket Winner
7Tristan AndermanAir Rec Center, BCNorth AmericaGolden Ticket Winner
8Ryan JimanezLa Poma, BarcelonaEuropeGolden Ticket Winner
9Nolan ShoemakerLake Havasu, AZNorth AmericaGolden Ticket Winner
10Logan FinchAll In, OnNorth AmericaGolden Ticket Winner
11Brendan JonesWoodward East, PANorth AmericaGolden Ticket Winner
12Pierce GoodwinEscondido, CANorth AmericaGolden Ticket Winner
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56