Qualification Lists 2018-05-21T07:26:04+01:00

Qualification Lists

No.
Name
Qualifier
1Torjus DalenNorway
2Martin StangenesNorway
3Mathias SkjeldalNorway
4Peter MyhrenNorway
5Marcus RomoseNorway
6Herman AmundsenNorway
7Martin FosselieNorway
8Simon JonsenNorway
9Christoffer BuraasNorway
10Thomas UllelandNorway
11Archie ColeRampworx
12Lewis WilliamsRampworx
13Malte BlumRampworx
14Jamie AddisonRampworx
15Soly BloomfieldRampworx
16Maciek PietrasRampworx
17Isiah SammsRampworx
18Jack WardRampworx
19Jake ChatterlyRampworx
20Felix PercivalRampworx
21Bart OskrobaLinz
22Timon KunzeLinz
23Hjalte HansenLinz
24Rayan JiminezLinz
25Jayden SharmanLinz
26Sebastian SalgeLinz
27Dexter WilliamsLinz
28Jordan HallLinz
29Indy ClaysonLinz
30Willi HubatschekLinz
31Spencer SmithSkills Park
32Alain ZuberSkills Park
33Valérian DemaurexSkills Park
34Tim KöhlerSkills Park
35Marek RathouskySkills Park
36Tom HoltSkills Park
37Nic MoraySkills Park
38Thomas DucheminSkills Park
39Teodor ŠimáčekSkills Park
40Yannis PortmannSkills Park
41Morgan CoullAdrenaline Alley
42Luke CreightonAdrenaline Alley
43Kai LaughtonAdrenaline Alley
44Joe DavidsonAdrenaline Alley
45Charley DysonAdrenaline Alley
46Robert BlaineAdrenaline Alley
47Jacob QuaileyAdrenaline Alley
48James GellatlyAdrenaline Alley
49Connor LaffertyAdrenaline Alley
50Devon LowAdrenaline Alley
No.
Name
Qualifier
1Michael UlhrichRonka
2Bransyn SmithRonka
3Jordan RoblesRonka
4Raymond WarnerRonka
5Juju SmithRonka
6Dejion TaylorRonka
7Claudius VertesiRonka
8Derek MarrRonka
9Robby MierRonka
10Jacob D'ArezzoRonka
11Tyler ChaffinKentucky
12Tristan AndermanKentucky
13Wyatt AndersonKentucky
14Jordan FischerKentucky
15Liam FellowsKentucky
16Bobby RivasKentucky
17Brendan JonesKentucky
18Daniel DeederKentucky
19Logan FinchKentucky
20Jonathan RoweKentucky
21Cam WardEdge, Texas
22William CashionEdge, Texas
23Pierce GoodwinEdge, Texas
24Clayton LindleyEdge, Texas
25Matthew LindquistEdge, Texas
26Andrew CollinsEdge, Texas
27Cole ZimmermanEdge, Texas
28Jackson ShawEdge, Texas
29Hunter SchuetzEdge, Texas
30London FicklinEdge, Texas
31Eric MadziakAll in, Ontario
32Brandon JewettAll in, Ontario
33Logan MachanAll in, Ontario
34Mguel FreitasAll in, Ontario
35Nicolas NelsonAll in, Ontario
36Stone StraubAll in, Ontario
37Brent SextonAll in, Ontario
38Anthony CataldoAll in, Ontario
39Kyle SchoofAll in, Ontario
40Luke KashiyamaAll in, Ontario
41Tristan ChristensenAir Rec Center, BC
42Dom DeederAir Rec Center, BC
43Wyatt AndersonAir Rec Center, BC
44Jayden LockAir Rec Center, BC
45Chris ThompsonAir Rec Center, BC
46Rylen GaraganzaAir Rec Center, BC
47Jared FoulkAir Rec Center, BC
48Carson SchiefnerAir Rec Center, BC
49Jared FraserAir Rec Center, BC
50
No.
Name
Qualifier
Region
Notes
1Jared ColwellBayswaterAustralasiaGolden Ticket Winner
2Corey RidgeWest BeachAustralasiaGolden Ticket Winner
3Dane ForbesKorruptAustralasiaGolden Ticket Winner
4Dylan MorrisonEmpireAustralasiaGolden Ticket Winner
5Mac DanielsVillageAustralasiaGolden Ticket Winner
6Spencer ChermsideRegional FinalAustralasia
7Angus HughesRegional FinalAustralasia
8Rhys RogersRegional FinalAustralasia
9Myles CurrieRegional FinalAustralasia
10Brock EdwardsRegional FinalAustralasia
11Jackson McKayRegional FinalAustralasia
12Jayden StanleyRegional FinalAustralasia
13Will ScottRegional FinalAustralasia
14Tom GreenRegional FinalAustralasia
15Lachlan RoseRegional FinalAustralasia
16Oscar StormNorwayEuropeGolden Ticket Winner
17Roomet SäälikAustriaEuropeGolden Ticket Winner
18David SenkyrSwitzerlandEuropeGolden Ticket Winner
19Jordan ClarkLiverpoolEuropeGolden Ticket Winner
20Leo SpencerCorbyEuropeGolden Ticket Winner
21Archie ColeRegional FinalEurope
22Jordan HallRegional FinalEurope
23Bart OskrobaRegional FinalEurope
24Soly BloomfieldRegional FinalEurope
25Timon KunzeRegional FinalEurope
26Indy ClaysonRegional FinalEurope
27Tim KöhlerRegional FinalEurope
28Morgan CoullRegional FinalEurope
29Malte BlumRegional FinalEurope
30Felix PercivalRegional FinalEurope
31Jon Marco GaydosOllie'sNorth AmericaGolden Ticket Winner
32JonColin SenkaTexasNorth AmericaGolden Ticket Winner
33Nolan ShoemakerAll InNorth AmericaGolden Ticket Winner
34Chris FarrisRonkaNorth AmericaGolden Ticket Winner
35Cody FlomAir Rec CenterNorth AmericaGolden Ticket Winner
36Bransyn SmithRegional FinalNorth America
37Tristan AndermanRegional FinalNorth America
38Hunter SchuetzRegional FinalNorth America
39Michael UhrichRegional FinalNorth America
40Tyler ChaffinRegional FinalNorth America
41Jordan RoblesRegional FinalNorth America
42Derek MarrRegional FinalNorth America
43Clayton LindleyRegional FinalNorth America
44Wyatt AndersonRegional FinalNorth America
45Claudius VertesiRegional FinalNorth America
46Dante HutchinsonWildcard
47Sogo SakakibaraWildcard
48Dmitry FazolovWildcard
49
50