WORLD & REGIONAL FINAL QUALIFICATION LISTS

No.
Name
Qualifier
1Jordan HallArea 51, Netherlands
2Daan MelisArea 51, Netherlands
3Teodor SimacekArea 51, Netherlands
4Dante HutchinsonArea 51, Netherlands
5Jamie AddisonArea 51, Netherlands
6Timon KunzeArea 51, Netherlands
7Malte BlumArea 51, Netherlands
8Soly BloomfieldArea 51, Netherlands
9Charley DysonArea 51, Netherlands
10Bart OskrobaWicked Woods, Germany
11Jára SoukupWicked Woods, Germany
12Ansgar KrögerWicked Woods, Germany
13Jake ChatterleyWicked Woods, Germany
14Isiah SammsWicked Woods, Germany
15Jermaine SteinbachWicked Woods, Germany
16Pascal PiatkaWicked Woods, Germany
17Lautaro LimarieriWicked Woods, Germany
18
19Timon Pharabod La Poma, Spain
20Alex Pérez OrtuñoLa Poma, Spain
21Alex gonzalezLa Poma, Spain
22Sacha Fesquet La Poma, Spain
23Connor carterLa Poma, Spain
24Fèlix Alonso MoleroLa Poma, Spain
25Martí Samper RoyoLa Poma, Spain
26Shay ShirreffsLa Poma, Spain
27Alejandro Dominguez solaLa Poma, Spain
28Jack WardScooter Hut Arena, Norway
29Simon JensenScooter Hut Arena, Norway
30Hjalte Langebekk HansenScooter Hut Arena, Norway
31Christoffer BuraasScooter Hut Arena, Norway
32Karl Erik PaloScooter Hut Arena, Norway
33Charlie LawlorScooter Hut Arena, Norway
34Ole Andre RavndalScooter Hut Arena, Norway
35Simon Vigre AanestadScooter Hut Arena, Norway
36Simon JonsenScooter Hut Arena, Norway
37Jayden SharmanSportpark Lissfeld, Austria
38Labrador CorentinSportpark Lissfeld, Austria
39Sebastian SalgeSportpark Lissfeld, Austria
40Valerion DemaurexSportpark Lissfeld, Austria
41Noah RoggenbuckSportpark Lissfeld, Austria
42Mika RinasSportpark Lissfeld, Austria
43Noah KocarSportpark Lissfeld, Austria
44Angelo KainzSportpark Lissfeld, Austria
45Alain ZuberSportpark Lissfeld, Austria
46Lewis JohnsonAdrenaline Alley, UK
47Keiran JordanAdrenaline Alley, UK
48Calvin Da FonteAdrenaline Alley, UK
49Phoenix EvansAdrenaline Alley, UK
50Indiana ClaysonAdrenaline Alley, UK
51Regan WedgbrowAdrenaline Alley, UK
52Joe RoganAdrenaline Alley, UK
53Bradley ConnorsAdrenaline Alley, UK
54Callum MarcroftAdrenaline Alley, UK
No.
Name
Qualifier
1Hunter SchuetzModern, MI
2Liam FellowsModern, MI
3Nicholas NelsonModern, MI
4Joe De Los SantosModern, MI
5Brent SextonModern, MI
6Stone StraubModern, MI
7Jordan FisherModern, MI
8Michael CorneliusenModern, MI
9Andrew NicklessModern, MI
10Nate PenaAir Rec, BC
11Wyatt Anderson (can)Air Rec, BC
12Daniel DeederAir Rec, BC
13Dom DeederAir Rec, BC
14Dejion TaylorAir Rec, BC
15Tristen ChristensenAir Rec, BC
16Hunter FrostAir Rec, BC
17Carson SchiefnerAir Rec, BC
18Clayton LindleyLake Havasu, AZ
19Jordan RoblesLake Havasu, AZ
20Grant LewisLake Havasu, AZ
21Juju SmithLake Havasu, AZ
22Wyatt AndersonLake Havasu, AZ
23Bransyn SmithLake Havasu, AZ
24Tyler ChaffinLake Havasu, AZ
25Bobby RivasLake Havasu, AZ
26 Rylen GarganzaLake Havasu, AZ
27Colton MittelstaedtLake Havasu, AZ
28Eric MadziakAll In, ON
29Bryce BakerAll In, ON
30Anthony CataldoAll In, ON
31Billy EversAll In, ON
32Kyle SchoofAll In, ON
33Cole ZimmermanAll In, ON
34Hayden ClaeysAll In, ON
35Blake BerryAll In, ON
36David DamettAll In, ON
37Damian KwiatkowskiWoodward East, PA
38Tobias CarbiniWoodward East, PA
39Shawn PriceWoodward East, PA
40Nick LeinbergerWoodward East, PA
41Nils QvarfordWoodward East, PA
42Troy FieldWoodward East, PA
43John BushWoodward East, PA
44Ian McdonaldEscondido, CA
45Raymond WarnerEscondido, CA
46Myles JohnsonEscondido, CA
47Derek MarrEscondido, CA
48Carson WeaverEscondido, CA
49Michael MorenoEscondido, CA
50Steven WeidlerEscondido, CA
51Cam WardEscondido, CA
52Jacob MacDonaldEscondido, CA
53Bam Charles ApodacaEscondido, CA
54Colin McleanEscondido, CA
No.
Name
Qualifier
Region
Notes
Email
1Jordan ClarkExtreme Barcelona 2018EuropeCurrent World Champion
2Chris FarrisUnited Scooter Association ChampionshipNorth AmericaNorth American Champion & Wildcard Winner
3Joshua StockmanASA NZ NationalsAustralasiaWildcard Winner
4Jon Marco GaydosModern, MINorth AmericaGolden Ticket Winner
5Jamie HullArea 51, NetherlandsEuropeGolden Ticket Winner
6David SenkyrWicked Woods, GermanyEuropeGolden Ticket Winner
7Tristan AndermanAir Rec Center, BCNorth AmericaGolden Ticket Winner
8Rayan JimanezLa Poma, BarcelonaEuropeGolden Ticket Winner
9Nolan ShoemakerLake Havasu, AZNorth AmericaGolden Ticket Winner
10Logan FinchAll In, OnNorth AmericaGolden Ticket Winner
11Brendan JonesWoodward East, PANorth AmericaGolden Ticket Winner
12Pierce GoodwinEscondido, CANorth AmericaGolden Ticket Winner
13Richard ZelinkaScooter Hut Arena, NorwayEuropeGolden Ticket Winner
14Tobias SalgeSportpark Lissfeld, AustriaEuropeGolden Ticket Winner
15Angus HughesAustralasian Regional FinalAustralasiaAustralasian Champion
16Matty CeravoloAustralasian Regional FinalAustralasia
17Spencer ChermsideAustralasian Regional FinalAustralasia
18Billy WattsAustralasian Regional FinalAustralasia
19Dylan MorrisonAustralasian Regional FinalAustralasia
20Kody LawAustralasian Regional FinalAustralasia
21Angus VarneyAustralasian Regional FinalAustralasia
22Rhys RogersAustralasian Regional FinalAustralasia
23Dane ForbesAustralasian Regional FinalAustralasia
24Zaik ChappellAustralasian Regional FinalAustralasia
25Tom GreenAustralasian Regional FinalAustralasia
26Brock EdwardsAustralasian Regional FinalAustralasia
27Connor RansleyAustralasian Regional FinalAustralasia
28Mac DanielsAustralasian Regional FinalAustralasia
29Leo SpencerAdrenaline Alley, UKEuropeGolden Ticket Winner
30Nate PenaNorth American Regional FinalNorth America
31Tyler ChaffinNorth American Regional FinalNorth America
32Nicholas NelsonNorth American Regional FinalNorth America
33Hunter SchuetzNorth American Regional FinalNorth America
34Clayton LindleyNorth American Regional FinalNorth America
35Cam WardNorth American Regional FinalNorth America
36Janwan SmithNorth American Regional FinalNorth America
37Bransyn SmithNorth American Regional FinalNorth America
38Sogo SakakibaraJapan Scooter ChampionshipAsiaWildcard Winner
39Jordan HallEuropean Regional FinalEurope
40Bart OskrobaEuropean Regional FinalEurope
41Malte BlumEuropean Regional FinalEurope
42Dante HutchinsonEuropean Regional FinalEurope
43Soly BloomfieldEuropean Regional FinalEurope
44Timon KunzeEuropean Regional FinalEurope
45Isiah SammsEuropean Regional FinalEurope
46Jayden SharmanEuropean Regional FinalEurope
47Ivan SelivanovRussian National ChampionshipsRussiaWildcard Winner
48Cody FlomWorld Skate Federation Competition
49Archie ColeWorld Skate Federation Competition
50Jamie AddisonWorld Skate Federation Competition
51Daan MelisWorld Skate Federation Competition
52Jack ChurchwardWorld Skate Federation Competition
53Jake ChatterleyWorld Skate Federation Competition
54Simon UlstrupWorld Skate Federation Competition
55Corey RidgeWorld Skate Federation Competition